درباره انواع اتصالات اسکلت سوله

انواع اتصالات اسکلت سوله

اتصالات اسکلت های فلزی سوله یکی از مهم ترین بخش ساخت سوله است زیرا سوله ها باید در برابر عوامل مختلف نیروهای برشی و محوری و خمشی به عنوان یک ساختار یکپارچه عمل نمایند. اتصالات اسکلت سوله با توجه به فرم قطعات دارای انواع مختلفی میباشند که مهندسان و کارشناسان با توجه به قوانین و دانستنی ها و تجربیات خود نوع این اتصالات را انتخاب میکنند که البته هر یک از آنها پروسه و زمان لازم به خود را دارد که در ادامه به توضیح انواع آن خواهیم پرداخت. چنانچه قصد ساخت سوله با هر نوع از فعالیت خود را دارید می توانید جهت مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با متخصصان پرناک پیمان در تماس باشید و همچنین اگر تمایل دارید از صفر تا صد کار ساخت سوله خود را به کارشناسان و متخصصان حرفه ایی در این زمینه بسپارید تا در کوتاه ترین زمان ممکن و هزینه ایی مناسب ، اقدام به عقد قرارداد با شرکت پرناک پیمان نمایید.

انواع اتصالات اسکلت سوله عبارتند از:

  • اتصال فلنجی

یکی از رایج ترین و پر استفاده ترین توع اتصالات در ساخت سوله اتصال فلنجی میباشد  که در این اتصالات تیرها و ستون ها به وسیله صفحه فلزی به هم وصل میشوند. در این روش سختی کار نسبت به روش های دیگر کمتر است. در اتصالات فلنجی نیازی به تقویت قطری تیرآهن در محل اتصال وجود ندارد و از طرفی هم دقت عمل در این نوع اتصال واجب است زیرا اگر اندازه گیری ها دقیق نباشد و با درصدی خطا مواجه شود می تواند در هنگام جوشکاری، ورق اتصال دچار خمش شده و باعث افت کیفیت کار گردد.

  • اتصال با ورق کششی

این روش نسبت به روش فلنجی در کاهش ضخامت صفحه اتصال است. در این روش تیر به ستون وصل خواهد شد و ورق انتهایی به صورت قائم در امتداد ستون قرار می گیرد.

  • اتصال ساعتی

در این روش قسمت انتهایی تیر ها و ستون ها به یکدیگر توسط سوراخ هایی به هم وصل میشوند. در اتصالات ساعتی نیز به دلیل نصب و حمل و نقل راحت و سادگی در اجرا جزء اتصالات پرطرفدار است.

  • اتصال تیر به ستون در ناحیه داخلی

  • اتصالات تاج سوله

اتصالات در محل تاج سوله یا همان وسط دهانه سوله عموما به صورت فلنجی است و در قاب های سنگین و دهانه های بزرگ معمولا نیروی خمشی زیادی به تاج سوله وارد می شود که برای مهار این نیرو در زمان اتصال تیرهای چپ و راست، یک صفحه مثلث شکل در زیر بال پایینی تیرها نصب شده و مقاومت تاج را بدین شکل بالا می برند.

  • اتصالات ستون به فونداسیون در سوله ها اتصالات اسکلت سوله
  • اتصالات مهار بندی در سقف و طول سوله
  • اتصالات بادبند ها به تیر و ستون اتصالات اسکلت سوله
  • اتصالات دو تیرآهن به یکدیگر
  • اتصال سینه بند ها اتصالات اسکلت سوله

 

About parnak

مهندسین مشاور پرناک با بهره مندی از مهندسان مجرب و با تجربه عمران, معماری, مکانیک, برق و صنایع تمام فعالیت های لازم برای اجرا پروژه, از مرحله طراحی و مهندسی تا تدارکات و ساخت مقیاس واحدهای صنعتی و مسکونی (از پی تا کلید) را در محدوده استان البرز و تهران بر عهده می گیرد. همچنین تا به حال توانسته با ارائه خدمات و پروژه هایی در زمینه مدیریت پیمان (ساخت کارخانه, ساخت سوله , ساخت سوله در کرج , ساخت ویلا و ساخت ساختمان مسکونی ) و همچنین در زمینه معماری (طراحی ابنیه , طراحی داخلی , معماری منظر و بازسازی) نظر مشتریان عزیز را جلب نماید .

Check Also

امور اراضی

قوانین و دستورالعمل های امور اراضی

ضوابط ابلاغی در خصوص احداث اتاق کارگری ؛ دیوار کشی و دامداری الف –  ضوابط …

Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
Call Now Button