مدیریت پیمان درصدی
مدیریت پیمان درصدی

مدیریت پیمان چند درصد است

درصد مدیریت پیمان

معمولا در بیشتر مشاوره های جلسات کاری بین کارفرما و شرکت های پیمانکاری این نکته که عرف درصد مدیریت پیمان چقدر است؟

در حقیقت در جواب این سوال باید بگوییم که عرف درصد مدیریت پیمان با توجه به هر قرار داد متفاوت خواهد بود که در ادامه به توضیح آن خواهیم پرداخت.

بنابراین متوجه شدیم که درصد مدیریت پیمان در پروژه های مختلف با توجه به عواملی متفاوت خواهد بود. این تفاوت در هزینه درصد مدیریت پیمان، به عنوان مثال در پروژه های ساخت ویلا یا همینطور ساخت ساختمان، با توجه به حجم کار و نوع قراردادی که بین دو طرفین منعقد می‌شود، قطعاً بر میزان درصد و حق‌الزحمه مجری و پیمانکار ساختمان، یک رابطه مستقیم خواهد داشت. پس با این حساب هر چه حجم کار کمتر و یا بیشتر شود، بسته به حجم کار اضافه شده یا کاسته شده، میزان درصد مدیریت پیمان نیز کمتر و یا بیشتر خواهد شد.

علت اصلی تفاوت در درصد مدیریت پیمان این است که وقتی که حجم کار خیلی زیاد باشد و میزان توافق حق مدیریت کمتر و یا حتی نصف حق مدیریت پیمان در یک کار کوچک باشد، باز هم به نسبت سود بیشتری را برای مدیر پیمان در برخواهد داشت.

مدیریت پیمان ( درصدی )

معمولا عرف و یا درصد مدیریت پیمان در پروژه ساختمان حدوداً ۱۰ الی ۱۷ درصد می باشد و همچنین عرف و یا درصد مدیریت پیمان در پروژه ویلایی حدوداً ۱۵ الی ۲۲ درصد می‌باشد.

در پاسخ پیمانکاران به مراجعه کنندگان این موارد نیز گفته خواهد شد که علاوه بر موارد ذکر شده ، مسائل دیگری در تغییر درصد مدیریت پیمان تاثیر خواهد گذاشت .

بطورکلی عرف درصد مدیریت پیمان با توجه به شرایط خاص ساختمان و پروژه ها با هم متفاوت خواهد بود. برای مثال:

  1. نوع توافق بین طرفین قرارداد که در آن تأمین مصالح هم بر عهده مدیریت پیمان باشد یا خیر قطعاً در افزایش و کاهش این درصد تاثیر گذار خواهد بود.
  2. ساده بودن و یا پر پیچ وخم بودن ، نوع نقشه‌های پلان ساختمان، طراحی نما در افزایش و کاهش این درصد تاثیر گذار خواهد بود.
  3. نوع وظایفی که به پیمانکار محول می‌شود (با توجه به نوع توافق و قرارداد)
  4. دور بودن و یا نزدیک بودن مسیر رفت ‌وآمد برای پیمانکاران و کارگران و همچنین دسترسی‌های لازم به شهر جهت خرید مصالح و لوازم ساختمانی مورد نیاز پروژه برای پیمانکاران ، ایاب و ذهاب کارگران و به طورکلی میزان امکانات برای پرسنل و کارگران در افزایش و کاهش این درصد تاثیر گذار خواهد بود.
  5. شرایط آب و هوایی تاثیر بسزایی در تعیین و تغییر درصد مدیریت پیمان در قرارداد های مختلف دارد برای مثال کار در مناطق بسیار شرجی مانند شمال کشور و یا جزایر و یا حتی صعب‌العبور بود و یا در دسترس بود پروژه تاثیر گذار خواهد بود. در نهایت باید بدانیدکه عوامل بسیاری چون آب و هوا نیز در هزینه حق مدیریت پیمان در پروژه‌های مختلف تاثیر و موجب افزارش و کاهش این درصد خواهد بود .

مهندسین مشاور پرناک با بهره مندی از مهندسان مجرب و با تجربه عمران, معماری, مکانیک, برق و صنایع تمام فعالیت های لازم برای اجرا پروژه, از مرحله طراحی و مهندسی تا تدارکات و ساخت مقیاس واحدهای صنعتی و مسکونی (از پی تا کلید) را در محدوده استان البرز و تهران بر عهده میگیرد.

جهت مشاوره رایگان و همچنین اطلاعات بیشتر در زمینه عرف درصد مدیریت پیمان با پرناک پیمان در تماس باشید.

About parnak

مهندسین مشاور پرناک با بهره مندی از مهندسان مجرب و با تجربه عمران, معماری, مکانیک, برق و صنایع تمام فعالیت های لازم برای اجرا پروژه, از مرحله طراحی و مهندسی تا تدارکات و ساخت مقیاس واحدهای صنعتی و مسکونی (از پی تا کلید) را در محدوده استان البرز و تهران بر عهده می گیرد. همچنین تا به حال توانسته با ارائه خدمات و پروژه هایی در زمینه مدیریت پیمان (ساخت کارخانه, ساخت سوله , ساخت سوله در کرج , ساخت ویلا و ساخت ساختمان مسکونی ) و همچنین در زمینه معماری (طراحی ابنیه , طراحی داخلی , معماری منظر و بازسازی) نظر مشتریان عزیز را جلب نماید .
Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
Call Now Button