بتن ریزی کف محوطه و انواع آن

بتن ریزی کف

بتن ریزی انواع مختلفی داره مانند بتن ریزی کف با ماله پروانه‌ای، بتن ریزی ساده، هاردنر، مش گذاری و آرماتور بندی، بتن ریزی آرملات.

بتن ریزی کف محوطه امروزه دارای اهمیت بسیاری برای پیمانکاران می باشد .

بتن ریزی کف محوطه در اکثرا ساختمانها ،پارکینگها ،سالن ،بارانداز ، سکو، سوله ها و کف پارکینگ مورد استفاده قرار می گیرد ، که هر کدوم استانداردهای خاص خودشون رو دارند.

اجرای بتن نسبت به نیاز و نوع کاربری مکانی که بتن ریزی باید در آن انجام گردد از آرماتوربندی و یا بتن مگر برای بتن ریزی کف سوله و بتن ریزی کف انبار استفاده می شود.

هزینه اجرای بتن ریزی کف سوله به مساحت پروژه , محل و مکان پروژه , وسایل مورد استفاده در پروژه و غیره بستگی دارد.

برای کاهش هزینه کفسازی محوطه و بارانداز و در عین حال استفاده از مقاومت بالای سطح، استفاده از سیستم بتن ریزی کف سوله و سقف های عرشه فولادی و غیره … به روش مکانیزه با دستگاه مجیک و ماله پروانه ای پیشنهاد می گردد.

بتن ریزی کف با ماله پروانه ای

استفاده از دستگاه ماله پروانه ای و مجیک در بتن ریزی کف محوطه ، باعث افزایش مقاومت سطح و تراکم بتن می شود همچنین از دوباره کاری و بتن ریزی مجدد سقف و افزایش هزینه‌ها جلوگیری می‌کند.

مزایای استفاده از بتن ریزی ماله پروانه

سطح بتن را  کاملا یکنواخت و صاف می کنند

سطح بتن را صیقلی و آن را آماده اجرا می کند

باعث افزایش مقاومت سطح و تراکم بتن

مراحل اجرای بتن ریزی کف

  • اجرای بتن ریزی کف بدین صورت است که ابتدا باید کف را کاملا از سنگ های بزرگ عاری و تمیز نموده و سپس سطح زمین را صاف کرده و در مرحله بعدی مگریزی را شروع نمود.
  • اصلی ترین راه برای قبل از بتن ریزی کف، اجرای مگریزی است و زمانی که اجرای مگریزی کف به اتمام رسید نوبت به اجرای آرماتور بندی است.
  • در اجرای آرماتور بندی نباید از میلگرد های زنگ زده و یا پوسیده استفاده کرد چون در استفاده از آنها آسیب به کف وارد می شود. بعد از اجرای آرماتور بندی اجرای بتن ریزی کف می باشد.
  • در اجرای بتن ریزی باید این اصل را رعایت کرد که کف سازی باید به نحوه احسن انجام شود زیرا اگر کفسازی درست نباشد باعث ترک خوردن بتن و نیز خوردگی بتن می شود بنابراین قبل از بتن ریزی باید کف کاملاً کوبیده شده و از سنگ های بزرگ عاری و تمیز گردد.

بتن ریزی کف سوله پروژه اسپادانا دارو مینا

About parnak

مهندسین مشاور پرناک با بهره مندی از مهندسان مجرب و با تجربه عمران, معماری, مکانیک, برق و صنایع تمام فعالیت های لازم برای اجرا پروژه, از مرحله طراحی و مهندسی تا تدارکات و ساخت مقیاس واحدهای صنعتی و مسکونی (از پی تا کلید) را در محدوده استان البرز و تهران بر عهده می گیرد. همچنین تا به حال توانسته با ارائه خدمات و پروژه هایی در زمینه مدیریت پیمان (ساخت کارخانه, ساخت سوله , ساخت سوله در کرج , ساخت ویلا و ساخت ساختمان مسکونی ) و همچنین در زمینه معماری (طراحی ابنیه , طراحی داخلی , معماری منظر و بازسازی) نظر مشتریان عزیز را جلب نماید .

Check Also

پدیده شیمی غرب

بازسازی بهداری پدیده شیمی غرب اجرای بالابر ۲ تنی در پدیده شیمی غرب بازسازی و …

Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
Call Now Button