خانه / اخبار / بررسی خرید سوله و کارخانه از لحاظ حقوقی
سوله سازی در کرج
سوله سازی در کرج

بررسی خرید سوله و کارخانه از لحاظ حقوقی

به گزارش سایت خبری تحلیلی ذاکرنیوز به نقل از ایسنا، در خرید ملک های صنعتی نظیر خرید سوله، خرید کارخانه، خرید کارگاه و امثالهم که تفاوت بسیار زیادی با املاک مسکونی، تجاری، اداری مانند آپارتمان، مغازه، ساختمان کلنگی یا مستغلات دارد به همین دلیل بر آنیم تا در این نوشته به نکات و مسائل حقوقی که از اهمیت بالایی برخوردار است اشاره نماییم:

در زمان خرید سوله و سایر املاک صنعتی بهتر است ملک مورد نظر در مناطق صنعتی کشور علی الخصوص داخل شهرک های صنعتی قرار داشته باشد.

باید قبل از تنظیم هرگونه قرارداد معینی (مبایعنامه) حتما به دفتر هیئت مدیره شهرک مراجعه نموده و از کم و کیف مورد معامله نظیر اخذ موافقت نامه اصولی از دفتر شهرک ها، اخذ مجوز ساخت، پروانه ساختمان، درصد پیشرفت فیزیکی، بدهی های مربوطه به دفتر شهرک ها و … آگاه شوید چرا که این مرجع همان حکم اداره ثبت و اسناد و املاک را دارد که رزومه سوابق آن ملک در آن می باشد در این حالت شما می توانید از بدهی های احتمالی، خلع ید یا مسائل حقوقی یا موارد رهنی ملک و مجوزات و پروانه های بهره برداری ملک مطلع شده و سپس اقدام به خرید نمایید.

در تنظیم قرارداد خرید سوله  ، خرید کارخانه و نیز خرید کارگاه های صنعتی نکات فنی و حقوقی متناسب با توافق طرفین و شرایط زیر می بایست رعایت شود:

۱. منافع مورد معامله طبق استعلامات ثبتی به شخص ثالثی واگذار شده باشد یا در رهن بانک مرتهن نباشد.

۲. اخذ کلیه مجوزها و استعلامات مربوطه توسط فروشنده که در این گفتار جهت انتقال رسمی سند سوله، کارخانه و کارگاه دریافت آن لازم می باشد.

۳. استعلام از سازمان بیمه تامین اجتماعی نسبت به بدهی های احتمالی حق بیمه پرسنل و کارگران، استعلام از اداره امور مالیاتی کشور و هیات مدیره شهرک در صورتی که ملک داخل شهرک باشد نظیر استعلام پرونده شغلی و حقوق تکلیفی، مالیات حقوق پرسنل و کارمندان، مالیات نقل و انتقال و مالیات سرقفلی، هم چنین استعلام از شهرداری یا بخشداری یا شورای محله ملک مورد معامله نظیر عوارض کسب و پیشه، عوارض نصب تابلو، عوارض نوسازی، عوارض پسماند غیرمسکونی و اعلام نظر کارشناس شهرداری نسبت به اضافه بنای ایجاد شده یا نشده از تاریخ صدور پایان کار یا گواهی عدم خلاف لغایت انتقال رسمی سند و تحویل مورد معامله به خریدار که پس از دریافت مفاصا حسابهای مربوطه و مراجعه به دفاتر اسناد رسمی نسبت به انتقال سند اقدام می گردد.

این مراحل در مرحله اجراء کاملا فنی و حقوقی بوده و به طرفین خرید و فروش این قبیل املاک صنعتی جدا توصیه می گردد به دفاتر املاکی مراجعه کنند که اولا تخصص این قبیل معاملات ملکی را داشته باشند و ثانیا تمامی قراردادها زیر نظر وکلای برجسته و کارشناسان ملکی تنظیم گردد که دچار مشکلات حقوقی نگردید.

 

 

درباره ی parnak

مهندسین مشاور پرناک با بهره مندی از مهندسان مجرب و با تجربه عمران, معماری, مکانیک, برق و صنایع تمام فعالیت های لازم برای اجرا پروژه, از مرحله طراحی و مهندسی تا تدارکات و ساخت مقیاس واحدهای صنعتی و مسکونی (از پی تا کلید) را در محدوده استان البرز و تهران بر عهده می گیرد. همچنین تا به حال توانسته با ارائه خدمات و پروژه هایی در زمینه مدیریت پیمان (ساخت کارخانه, ساخت سوله , ساخت ویلا و ساخت ساختمان مسکونی ) و همچنین در زمینه معماری (طراحی ابنیه , طراحی داخلی , معماری منظر و بازسازی) نظر مشتریان عزیز را جلب نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.