ساخت سوله
ساخت سوله

تاثیر طول سوله بر روی قیمت سوله

می دانیم که با بالا رفتن طول و بیشار شدن ابعاد سوله، به دلیل استفاده بیشتر از اسکلت فلزی و همچنین دیگر ابزار ها، قیمت ساخت سوله نیز بیشتر خواهد شد.

اما در نظر داشته باشید که تاثیر طول سوله بر روی قیمت سوله باعث ایجاد تغیر چندانی نخواد شد مگر آن طول سوله بسیار محدود و کوچک باشد. به عبارت دیگر، تاثیر طول سوله بر روی قیمت سوله زمانی قابل توجه می باشد که طول آن محدود باشد.

عوامل موثر در قیمت سوله

عواملی هستند که می توانند تاثیر به سزایی در ساخت سوله ایجاد کنند. باید به این نکته توجه داشته باشید که هر کدام از این عوامل ممکن است تاثیر کمتر و یا بیشری در قیمت آن ایجاد کنند.

  • کاربری سوله
  • ابعاد و شکل سوله
  • محل احداث سوله
  • ساخت سوله با جرثقیل

کاربری سوله:

یکی از مهم ترین و تاثیر گذار ترین عواملی که می توان به عنوان تعین کننده ثیمت سوله نام برد، کاربری آن می باشد. کاربری سوله بع دلیل تعین کننده نیاز های اساسی، بسیار مهم و قابل توجه است.

ابعاد و شکل سوله:

بسیار واضح است که ابعاد و همچنین شکل سوله در قیمت آن تاثر گذار است. هر چقدر ارتفاع سوله بیشتر باشد، باید استحکام ان نیز بالا تر رود چرا که فشار باد و همچنین موارد دیگر بر آن وارد می شود. همچنین شکل سوله می تواند تعین کننده خوبی در قیمت ان باشد. زیرا سوله قوسی معمولا گران تر از سوله های شیب دار می باشد.

در سوله های قوسی مقدار ورقه های دور ریز بیشتر از سوله های شیب دار است و همچنین دقت بیشتری لازم دارد. انتخاب سوله قوسی یا شیب دار کاملا سلیقه ایی بوده و بیشتر جنبه زیبایی دارد.

محل احداث سوله:

اقلیم یک منطقه، شهر و همچنین محل ساخت سوله عمدتا بر بار های محیطی وارد بر سوله تاثر می گذارد. به دلیل محل اقلیم و نوع آب و هوای یک منطقه، ممکن است ساخت سول در آن منطقه با استفاده از ابزار و مصالح متفاوتی صورت گیرد که این نیز دلیلی برای تغیر قیمت سوله، کاهش یا افزایش آن باشد.

محل ساخت سوله بر تاسیسات و مهویه آن اثر مستقیم دارد. فشار های نشی از بارش باران، برف، تگرگ، طوفان های سنگین، زلزله، سیل، تغیران ناگهانی دما و ….. بر استحکام سازه تاثیر مستقیم دارند. زیر نظر داشتن همه این امور به عمده مهنس طراح سازه می باشد و بر قیمت سوله تاثیر گذار هستند.

برای کاهش هزینه های ساخت سوله، بهتر است سوله را در محلی که احتمال بارش برف و باد کمتری دارد احداث کنیم.

ساخت سوله با جرثقیل:

ساخت سوله های ورزشی، یا مکان های تفریحی، انبار کارخانه و … که یک فضای بسیار زیاد و سوله ای بزرگ را باید در نطر داشت، نیازمند جرثقیل می باشد.

هزینه خرید یا ااره چرثقیل خود بسیار بالا بوده و می تواند تاثیر زیادی داشته باشد. اما گاها برای ساخت این سوله ها به استحکام خود سازه متکی می شوند که این نیز، نیازمند استفاده بیشتر از فولاد جهت بالا بردن استحکام می باشد.

 

شرکت پرناک پیمان یکی از معتبر ترین و قدر ترین شرکت ها در ساخت و اجرای انواع سوله در سراسر ایران می باشد.

 این شرکت با در نظر گرفتن استاندارد های جهانی و بین المللی و همچنین به روز ترین متد های ساخت سوله، در حال ساخت، نصب و اجرا آن در سر تا سر کشور می باشد.

 شما می توانید برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاع از قیمت ها با کارشناسان مجرب شرکت پرناک پیمان، تماس حاصل نمایید.

قیمت سوله | قیمت هرمتر مربع سوله

 

https://parnakpeyman.com/%d9%87%d8%b2%db%8c%d9%86%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%ae%d8%aa-%d8%b3%d9%88%d9%84%d9%87-%d8%af%d8%b1-%d8%b3%d8%a7%d9%84-1401/

 

About parnak

مهندسین مشاور پرناک با بهره مندی از مهندسان مجرب و با تجربه عمران, معماری, مکانیک, برق و صنایع تمام فعالیت های لازم برای اجرا پروژه, از مرحله طراحی و مهندسی تا تدارکات و ساخت مقیاس واحدهای صنعتی و مسکونی (از پی تا کلید) را در محدوده استان البرز و تهران بر عهده می گیرد. همچنین تا به حال توانسته با ارائه خدمات و پروژه هایی در زمینه مدیریت پیمان (ساخت کارخانه, ساخت سوله , ساخت ویلا و ساخت ساختمان مسکونی ) و همچنین در زمینه معماری (طراحی ابنیه , طراحی داخلی , معماری منظر و بازسازی) نظر مشتریان عزیز را جلب نماید .

Check Also

ساخت سوله در شهرک صنعتی کوثر

ساخت سوله در شهرک صنعتی کوثر

 خدمات ساخت سوله در شهرک صنعتی کوثر مهندسین مشاور پرناک یکی از مجریان قدر در …

Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
Call Now Button