سوله سنگین
سوله سنگین

ساخت سوله سنگین در کرج

واحد های تولیدی برای شروع کار خود نیازمند سازه هایی هستند که با توجه نوع فعالیت خود باید سفارش ساخت دهند. یکی از انواع این سازه ها سوله نام دارد. سوله های صنعتی با توجه به نوع فعالیت خود دارای ابعاد و طراحی خاص و منحصر به فرد خود هستند. سوله ها از نظر حجم کار و وزن آن به سه دسته سوله سنگین، سوله نیمه سنگین و سوله سبک دسته بندی میشوند.

ساخت سوله سنگین در کرج به صورت تخصصی در برخی از شرکت های معتبرامکان طراحی و ساخت آن وجود دارد. ساخت سوله سنگین در کرج را میتوانید به شرکت پرناک پیمان که متخصص در زمینه طراحی، پیاده سازی و ساخت و اجرا سوله های سبک و سوله سنگین در کرج میباشد، بسپارید.

سوله سنگین چیست؟

متریال بکار رفته در ساخت سوله به دو دسته سوله اسکلت بتنی و اسکلت فلزی دسته بندی میشوند که در ادامه به توضیح مختصری از هر کدام خواهیم پرداخت. سوله اسکلت فلزی از فولاد ساخته شده و از بتن فقط در فوندانسیون و سقف استفاده میشود ولی سوله بتنی علاوه بر فوندانسیون و سقف در تیر های اصلی و ستون ها نیز استفاده میشود.

استفاده از هر یک از سوله ها با نوع بتنی یا فلزی مزایا و معایب خاص خود را دارد ولی با توجه به نوع فعایت صنعتی در نظر گرفته شده بهترین سازه را باید انتخاب کنید. برخی از تفاوت ها اصلی سوله سنگین بتنی با سوله سنگین فلزی عبارتند از:

 • هزینه ساخت
 • زمان اتمام پروژه
 • وزن نهایی سازه

جهت مشاوره و طراحی و ساخت سوله سنگین در کرج میتوانید با شرکت پرناک پیمان تماس حاصل نمایید تا با مهندسان کارآزموده و حرفه ایی در زمینه طراحی و ساخت سوله مشاوره ایی رایگان داشته باشید.

تفاوت سوله سنگین با سوله سبک

همانطور که از نامش پیداست سوله سنگین با توجه به مصالح مصرفی در آن دارای وزن سنگین تری نسبت به سوله سبک است و البته این سنگین بودن نشانه خوبی نیست و سوله ایی اصولی است که مهندسین سازنده آن ساره و طراحی آن را بهینه سازی کرده و از اجرای قسمت های ناکارآمد و اضافی بپرهید که این خود از نشانه های سازنده و سازه ایی حرفه ایی و اصولی است. منظور از وزن سوله محاسبه وزن متریال مصرف شده در یک متر مربع است.

مراحل ساخت سوله سنگین

ساخت سازه های فلزی یا همان سوله در گذسته معمولا با تیرآهن اجرا میشدند که امروزه این نوع ساخت سوله چندان اصولی نبوده. سازه های قدیمی دارای وزن بالا و آسیب پذیر بودن، دیگر در ساخت و ساز کاربرد نداشته و جایگزین آن سوله های تیرورقی مورد استفاده قرار میگیرند.

تیرورقی همانطور که از نامش پیداست از تیر های ورقی شکل با طول های متفاوت و ضخامت تعیین شده که به یکدیگر متصل میشوند. تیرورق در برابر انواع فشارها و تنش ها استحکام و تحمل بیشتری دارد. سوله های تیرورقی در دسته سوله های سنگین قرار گرفته و دارای استحکام بالایی است.

مراحل ساخت سوله های سنگین عبارتند از:

 • آماده سازی و مسطح نمودن خاک محل قرارگیری سوله
 • در صورت شیب داشتن خاک باید شیب حذف شود
 • ساخت فونداسیون سوله مانند بنا نهادن صفحات ستونها و بتن ریزی
 • تامین قطعات پیش ساخته سوله تیر ورقی از شرکت سوله سازی مورد قرارداد
 • ارسال قطعات سوله به محل مورد نظر جهت احداث سوله
 • نصب ستون ها، شاقول سازی و گونیا کردن زوایا، نصب مهاربندها
 • بالا بردن رفترهای مونتاژ شده و نصب آنها بر روی ستونها
 • به اتمام رساندن اسکلت با نصب پرلین ها، لاپه ها، استرات و دیگر مهاربندها
 • نصب پوشش سقف با پروفیلهای زِد و بتن ریزی و تکمیل آن
 • در نهایت نصب پوشش های ساندویچ پانل سقفی و دیواری

همچنین بخوانید :

سوله سبک چیست؟

انواع سوله سبک

خدمات ساخت سوله سبک

About parnak

مهندسین مشاور پرناک با بهره مندی از مهندسان مجرب و با تجربه عمران, معماری, مکانیک, برق و صنایع تمام فعالیت های لازم برای اجرا پروژه, از مرحله طراحی و مهندسی تا تدارکات و ساخت مقیاس واحدهای صنعتی و مسکونی (از پی تا کلید) را در محدوده استان البرز و تهران بر عهده می گیرد. همچنین تا به حال توانسته با ارائه خدمات و پروژه هایی در زمینه مدیریت پیمان (ساخت کارخانه, ساخت سوله , ساخت سوله در کرج , ساخت ویلا و ساخت ساختمان مسکونی ) و همچنین در زمینه معماری (طراحی ابنیه , طراحی داخلی , معماری منظر و بازسازی) نظر مشتریان عزیز را جلب نماید .

Check Also

پروژه ساخت سوله آقای نوروزیان

خاکریزی، تسطیح، ابپاشی و کوبش سه مرحله اجرای فنداسیون سوله شامل: ریختن بتن مگر، ارماتوربندی، …

Be the first to write a review

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم
Call Now Button