ساخت سوله ورزشگاه

ساخت سوله برای ورزشگاه

ساخت سوله برای ورزشگاه

امروزه ساخت ورزشگاه دیگر مانند گذشته با مصالح سنگین و در زمان طولانی انجام نمی شود. امروزه سعی می شود از  ساخت سوله برای ورزشگاه استفاده شود. استفاده از سوله برای این کار هزینه ها را تا مقدار زیادی کاهش می دهد. در این مقاله ما شما را با انواع سوله برای ورزشگاه آشنا می کنیم و متوجه می شویم که سوله سبک خرپایی بهترین گزینه برای ساخت سوله برای ورزشگاه است.

سوله ورزشگاه

دلایل استفاده از سوله برای سالن ورزشی

در گذشته ورزشگاه ها را با بتن و مصالح ساختمانی طی دوره ای نه چندان کوتاه می ساختند. امروزه هزینه های ساخت و ساز بسیار بالا رفته است، بنابراین ساخت ورزشگاه با تمام هزینه ها و زمانی که صرف ساخت آن می شد دیگر به صرفه نیست. برای همین ساخت سوله برای ورزشگاه مقرون به صرفه ترین کار برای احداث یک سالن ورزشی است. از سوله برای بسیاری از امور مانند دامداری، مرغداری و انبار استفاده می شود.

جنس بیشتر سوله ها از فلز است که با توجه به کاربری آن این فلز و نوع ساخت انواع سوله هم تغییر می کند. در ساخت سوله های ورزشی به علت زیاد بودن ارتفاع دهانه سوله ورزشی از ۲۰ متر، از سوله سبک خرپایی برای این کار استفاده می شود.

هزینه ساخت سوله ورزشی

برای ساخت سوله ارزان برای ورزشگاه بهترین و مقرون به صرفه ترین راه ساخت یک سوله خرپایی است. این نوع سوله که یک سوله سبک به حساب می آید نسبت به سوله های تیر ورقی هزینه کمتری دارد و دارای قابلیت های فراوانی است. این نوع سوله دارای مقاومت و استحکام بسیار بالایی است و از آن می توان در ورزش های سنگین مانند شنا و یا بدنسازی هم استفاده کرد.

اشکال هندسی موجود در این نوع سوله ها باعث ایجاد معماری زیبا در آن می شود. ظاهر این نوع سوله ها را می توان با نظر مشتری تغییر داد. سوله سبک خرپایی نیازی به ستون میانی ندارد و برای همین می توان دهانه بزرگی برای آن تعبیه کرد. مهمترین مزیت این نوع سوله ها مقاوم بودن این سازه در برابر عوامل طبیعی مانند زلزله و برف و باران است.

مواردی که هنگام ساخت سوله ورزشی باید در نظر گرفت

برای ساخت سوله ورزشگاه باید چند مورد را مد نظر قرار دهید. ابتدا باید معین کنید که این سوله برای چه نوع ورزشگاهی استفاده می شود. ابعاد زمین در ورزش های مختلف متفاوت است. برای همین اولین گام برای ساخت سوله برای ورزشگاه معین کردن ابعاد زمین ورزشی است که قرار است در سوله انجام شود.

دهانه سوله بر بزرگتر بودن سوله و کاربری آن تاثیر می گذارد. هر چه دهانه سوله بزرگتر باشد شما می توانید از این سوله برای کارهای بیشتری استفاده کنید. قطر دهانه بزرگ برای سوله خود یک مزیت برای این سوله محسوب می شود.

About parnak

مهندسین مشاور پرناک با بهره مندی از مهندسان مجرب و با تجربه عمران, معماری, مکانیک, برق و صنایع تمام فعالیت های لازم برای اجرا پروژه, از مرحله طراحی و مهندسی تا تدارکات و ساخت مقیاس واحدهای صنعتی و مسکونی (از پی تا کلید) را در محدوده استان البرز و تهران بر عهده می گیرد. همچنین تا به حال توانسته با ارائه خدمات و پروژه هایی در زمینه مدیریت پیمان (ساخت کارخانه, ساخت سوله , ساخت ویلا و ساخت ساختمان مسکونی ) و همچنین در زمینه معماری (طراحی ابنیه , طراحی داخلی , معماری منظر و بازسازی) نظر مشتریان عزیز را جلب نماید .

Check Also

مشاوره ساخت سوله

خدمات مشاوره ساخت سوله به صورت تخصصی

مشاوره ساخت سوله امروزه ساخت سوله کاربرد زیادی در صنایع ساختمانی داشته است. سوله مکانی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم