خانه / دسته‌بندی نشده / سقف کاذب چیست؟
اجرای سقف کاذب

سقف کاذب چیست؟

سقف کاذب

سقف کاذب سقفی است که به اسکلت ساختمان متصل بوده و بار آن به سازه اصلی ساختمان وارد می شود. بدین ترتیب بین سقف مذکور و قسمت زیرین سازه اصلی فضای خالی به وجود می آید که می تواند محل عبور تاسیسات الکتریکال و مکانیکال باشد. سقف کاذب باید با مصالح سبک ساخته شده و زیرسازی مناسبی داشته باشد.

پوشش و مخفی نگه داشتن عوامل سازه ای و تاسیسات الکتریکال و مکانیکال زیر سقف و سبکی و سرعت اجرایی بالا سقف کاذب نسبت به سقف رابیتسکاری و گچکاری شده مهمترین عامل استفاده از سقف کاذب در ساختمانها محسوب می شود. بعد از آن دکوراتیو و رنگ آمیزی و نورپردازی قرار انجام می شود.

سقف کاذب

دلایل اجرای سقف کاذب:

الف: ایجاد رویه ای برای پوشش قسمت زیرین سقف ساختمان.

ب: ایجاد فضایی برای جاسازی تأسیسات و تجهیزات سبک وزن.

پ: بهبود عایق بندی حرارتی و یا صوتی سقف هر طبقه از ساختمان.

ت: جهت حفاظت از اسکلت ساختمان و بخصوص اسکلتهای فولادی در برابر حریق.

ث: ایجاد امکاناتی برای کنترل صوت و جذب آن.

ج: ایجاد سقفی کوتاه تر برای فضاهای داخلی ساختمان.

چ: سبکی و سرعت اجرای بالا.

ح: تنوع بالا.

انواع سقف کاذب:

سقف کاذب می تواند بصورت گچی –چوبی –فلزات رنگین- پی وی سی – شیشه ای – آهنی – ورق های فلزی روکش دار – آلومینیومی – کامپوزیت و غیره نصب شود که در هر صورت قابلیت اجرای به صورت واحد و ترکیبی را داراست.

درباره ی parnak

مهندسین مشاور پرناک با بهره مندی از مهندسان مجرب و با تجربه عمران, معماری, مکانیک, برق و صنایع تمام فعالیت های لازم برای اجرا پروژه, از مرحله طراحی و مهندسی تا تدارکات و ساخت مقیاس واحدهای صنعتی و مسکونی (از پی تا کلید) را در محدوده استان البرز و تهران بر عهده می گیرد. همچنین تا به حال توانسته با ارائه خدمات و پروژه هایی در زمینه مدیریت پیمان (ساخت کارخانه, ساخت سوله , ساخت ویلا و ساخت ساختمان مسکونی ) و همچنین در زمینه معماری (طراحی ابنیه , طراحی داخلی , معماری منظر و بازسازی) نظر مشتریان عزیز را جلب نماید .

همچنین ببینید

بازسازی واحد مایعات پدیده شیمی غرب

پروژه بازسازی و نوسازی واحد مایعات پدیده شیمی غرب عملیات انجام شده: تخریب کف موجود، …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.