خانه / اخبار / طراحی نمای ساختمان با مشاوره رایگان

طراحی نمای ساختمان با مشاوره رایگان

طراحی نمای ساختمان

طراحی نمای ساختمان تاثیر بسیار زیادی در تلقی مردم از کیفیت ساخت هر ساختمانی دارد. به طور کلی نمای بیرونی ساختمان هویت آن می باشد و باید با بافت نمای دیگر ساختمان های مجاور هماهنگ باشد. هنگام وارد شدن به یک منطقه مهمترین و اولین چیزی که چشم افراد می بیند، طراحی نمای ساختمان می باشد. نمای ساختمان یکی از اجزای اصلی ساختمان است به همین دلیل طراحی نما یکی از عوامل بسیار مهم و ضروری در ساختمان سازی خواهد بود.

انواع نما​ی ساختمان

به طور کلی طراحی نمای ساختمان را از چند دیدگاه و جنبه مختلف تقسیم بندی می کنند که شامل مواردی مانند: تعداد طبقه های ساختمان، کاربری ساختمان، زمان و شیوه ساخت بنا، انواع ساختمان از نظر ایستایی و استحکام، از نظر فرهنگی و بومی و همچنین محل ساخت بنا و شیوه نماسازی ساختمان می شود. طراحی نمای ساختمان نشانگر هویت آن است. به طور کلی اولین چیزی که جلب توجه می کند طراحی نمای ساختمان است به همین علت اهمیت زیادی دارد.

نمای سنتی

در نماسازی سنتی در اجزای بیرونی ساختمان ها از مصالح بومی و سنتی یک منطقه ویژه و یا ترکیب بندی مناسب منطقه استفاده می شود که متناسب با مواردی که نمای ساختمان از آن تاثیر می پذیرد شامل تقسیم هایی می شود مانند: نمای سنتی ساختمان از نظر مصالح بنایی: سنگی، آجری، چوبی، گچ، اندود سیمان و …نمای سنتی از شیوه های خاص منطقه و با بازشوها و بیرون زدگی های متفاوت نشات می گیرد.

نمای کلاسیک

نمای کلاسیک به نمایی گفته می شود که در آن از المان ها و عناصری استفاده می شود که از یک فرهنگ یا منطقه اقلیمی خاص که سال های زیادی در ساخت و ساز استفاده شده است، به کار برده می شود. در واقع این موضوع را می توان گوشه ای از نماسازی سنتی تصور کرد و تفاوت آنها در این است که شیوه نماسازی سنتی در یک کشور و فرهنگ برای مردم معنایی مشخص و قابل درک دارد اما نمای کلاسیک ممکن است از یک کشور یا فرهنگ بیگانه الهام گرفته شده باشد.

نمای مدرن

نمای مدرن به صورت کلی به ساختمان هایی با سبک مدرنیسم اطلاق می شود که در آنها از متریال یا شیوه های معماری جدید و نوین استفاده شده است و یا به این معنی است که در ترکیب بندی عنصرهای نمای ساختمان از المان و شیوه فرهنگی بومی و کهن استفاده نشده باشد و همچنین گذشته یک منطقه یا فرهنگ را در ذهن افراد تداعی نکند. به این نوع طراحی نمای ساختمان در اصطلاح طراحی مدرن می گویند.

مشاوره طراحی نمای ساختمان

کارشناس ها و مشاورهای حرفه ای شرکت پرناک پیمان بعد از به دست آوردن از نوع درخواست ها و خدمات شما به راحتی شما را با روند کار طراحی آشنا می کنند و همچنین مقرون به صرفه ترین راه ها در زمان کم و همچنین روش های اجرایی مناسبی را به شما پیشنهاد می دهند. شرکت پرناک پیمان با طراحی های منحصر به فرد ساختمان ها در سبک های مختلف مدرن، کلاسیک و سنتی طبق سلیقه شما  و استاندارد ها و همچنین طراحی برج های خاص الهام گرفته از فرهنگ های مختلف و داشتن سابقه ایی درخشان و مهندسین با تجربه آماده خدمات رسانی به شما عزیزان میبا شد.

 

جهت مشاوره رایگان درباره طراحی و مشاوره نمای ساختمان می توانید با مشاورین خبره و کارآزموده شرکت پرناک پیمان تماس حاصل نمایید . با ما در تماس باشید.

درباره ی parnak

مهندسین مشاور پرناک با بهره مندی از مهندسان مجرب و با تجربه عمران, معماری, مکانیک, برق و صنایع تمام فعالیت های لازم برای اجرا پروژه, از مرحله طراحی و مهندسی تا تدارکات و ساخت مقیاس واحدهای صنعتی و مسکونی (از پی تا کلید) را در محدوده استان البرز و تهران بر عهده می گیرد. همچنین تا به حال توانسته با ارائه خدمات و پروژه هایی در زمینه مدیریت پیمان (ساخت کارخانه, ساخت سوله , ساخت ویلا و ساخت ساختمان مسکونی ) و همچنین در زمینه معماری (طراحی ابنیه , طراحی داخلی , معماری منظر و بازسازی) نظر مشتریان عزیز را جلب نماید .

همچنین ببینید

طراحی معماری و سازه فلزی کارخانه ایستا صنعت الکا

طراحی معماری و سازه فلزی کارخانه ایستا صنعت الکا واقع در شهرک صنعتی نظرآباد توسط …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.