خانه / مقالات / مدیریت پیمان / چرا به مدیریت پیمان نیاز پیدا می کنیم؟

چرا به مدیریت پیمان نیاز پیدا می کنیم؟

چرا ممکن است به مدیریت پیمان نیاز پیدا کنیم؟

در بیشتر موارد افرادی که به دنبال عقد قرار داد و مدیریت پیمان با یک فرد و یا یک شرکت پیمانکاری هستن این است که خود توانایی انجام تمامی مراحل پروژه از کارهای اداری گرفته تا اجرای عملیاتی آن را نداشته اند و با محول کردن تمامی و یا بخشی از مراحل کار خیالی آسوده خواهند داشت. اگر شما بخواهید مجوزی را از ارگان و اداره ایی دریافت کنید باید دوندگی ها و مراحل قانونی آن را به نوبت طی کنید که گاها این مراحل طولانی و حوصله سربر است که معمولا به گذر از هفت خان رستم نیز معروف است.

وی در ابتدای کار به فکر بستن قرار داد مدیریت پیمان با شخص پبمانکار و یا شرکت پیمانکاری به عنوان مجری و یا همان به قول خودمان سازنده خوش نام و آوازه خواهیم افتاد تا با خیال راحت تمام این دوندگی ها و مشغولیات مربوطه از آغاز تا انتهای پروژه را به او بسپاریم .بی شک فرد پیمانکار با توجه به تجربه زیاد در این زمینه سال ها با قدم گذاشتن در راهروی تمامی این ارگان ها و ادارات مربوطه خبره و کارکشته شده است.پس با این حساب پیمانکار کار را سریع تر و بی نقص تر از شما به پایان خواهد رساند.

آیا برای مدیریت پیمان نیاز به پیمانکار باتجربه داریم

همانطور که میدانید مدیریت پیمان از مزایای زیادی برخوردار است که در رابطه با عنوان این مقاله به برخی از آنها نیز اشاره خواهد شد که البته همه ما میدانیم که مدیریت پیمان اصولی و صحیح در کنار کاردانی درست و با تجربه صورت خواهد کرفت.

توجه داشت که پیمانکار بسته به نوع کار خود و تکرار آن وظایف مرتبا به ارگان های مربوطه مراجعه میکند پس کارمندان اینگونه سازمان ها نیز راغب هستن تا افرادی که آشنایی کاملی به مراحل اداری و تهیه مدارک دارند به آنها مراجعه کند تا رفت و آمد های مکرر و بی فایده افراد به سازمان کمتر شود.

بعد از اخذ مدارک های مورد نیاز جهت شروع یک ساخت و ساز قانونی و بی نقص ،حال زمان آن فرا می رسد تا آستین ها را بالا زده  تا  مرحله به مرحله ساخت یک مجموعه و ساختمان مدرن و شیک ساخته شود.در واقع یکی ز مهم ترین مراحل کار در این بخش شروع خواهد شد که این نیز یکی از مهم ترین قسمت کار است که نیازمند تجربه و مهارت بالاست.

به همین جهت یکی از دلایل مدیریت پیمان این است که برای جلوگیری از تلف کردن و گذراندن وقت باید کار را به کاردان سپرد. بنابراین با تحقیق و پرسجو پیمانکار تایید شده و معتبر را برگزیده و پروژه خود را با آرامش خیال به او بسپارید و طی چندین جلسه مشاوره و گفت و گو خواسته ها و به طور کلی قرار و مدار های مربوط به پروژه اعم از مبلغ قرارداد، مدت زمان اجرای پروژه و غیره را با هم به توافق خواهند رسید و در نهایت قرارداد مدیرت پیمان بسته خواهد شد.

درباره ی parnak

مهندسین مشاور پرناک با بهره مندی از مهندسان مجرب و با تجربه عمران, معماری, مکانیک, برق و صنایع تمام فعالیت های لازم برای اجرا پروژه, از مرحله طراحی و مهندسی تا تدارکات و ساخت مقیاس واحدهای صنعتی و مسکونی (از پی تا کلید) را در محدوده استان البرز و تهران بر عهده می گیرد. همچنین تا به حال توانسته با ارائه خدمات و پروژه هایی در زمینه مدیریت پیمان (ساخت کارخانه, ساخت سوله , ساخت ویلا و ساخت ساختمان مسکونی ) و همچنین در زمینه معماری (طراحی ابنیه , طراحی داخلی , معماری منظر و بازسازی) نظر مشتریان عزیز را جلب نماید .

همچنین ببینید

عرف درصد مدیریت پیمان بازسازی

یکی از سوالات مهم کارفرمایان و در حقیقت یکی از اصلی ترین سوالات مربوط به حوزه مدیریت پیمان عرف درصد مدیریت پیمان بازسازی میباشد که در ابتدا قبل از شروع به کار پیمانکار بایستی این درصد در قرارداد فی مابین طرفین قرارداد به تایید و امضا برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.