کارگاه تحلیل شرایط عمومی و خصوصی پیمان

در کارگاه آموزشی مدیریت پیمان دوره های مختلفی برگزار می شود که مهندسین مشاور و پیمانکاران با شرکت در آن از شرایط و قوانین عمومی و خصوصی پیمان مطلع می شوند.

کارگاه تحلیل شرایط عمومی و خصوصی پیمان
کارگاه تحلیل شرایط عمومی و خصوصی پیمان

کارگاه آموزشی مدیریت پیمان

در سال ۱۳۷۸ نشریه ای با عنوان شرایط عمومی و خصوصی پیمان چاپ شد و به مهندسان و پیمانکاران ابلاغ گردید. در این نشریه تمام قوانین و شرایط پیمان ذکر شده است. کارگاه آموزشی مدیریت پیمان با محتوای این نشریه برگزار می شود ؛ که در ۵ فصل اساسی است. از جمله مواردی که در این نشریه ذکر شده است می توان به تعاریف و مفاهیم پیمان، تاییدها و تعهدات پیمانکار، تعهدات و اختیارات کارفرما، تضمین در کار، پرداخت و تحویل کار، حوادث قهری، فسخ قرارداد، جلسات، تعلیق پیمانکار، هزینه تسریع کار، خسارت ناشی از تاخیر، تسویه حساب مهندسان و پیمانکاران و حل اختلاف اشاره کرد.

در این کارگاه شرکت کنندگان با اسناد منظم با پیمان آشنا می شوند و با نقاط قوت و ضعف در شرایط عمومی و خصوصی آشنا می شوند. حقوق طرفین بررسی می شود و با تاییدات و تعهدات کارفرمایان آشنا می شوند. مهندسان ناظر در پروژه ها از نظر علمی تقویت می شوند و با واژگان حقوقی موجود در شرایط عمومی پیمان آشنا می شوند.

سرفصل های برنامه آموزشی

موارد آموزشی که در کارگاه آموزش داده می شود این موارد هستند: تاریخچه شرایط عمومی و خصوصی پیمان، محدودیت های کاربردی، بیمه در پروژه ها، چگونگی بررسی تاییدات، چگونگی بررسی تعهدات، آشنایی با تضمین ها، چگونگی  پرداخت ها در پروژه، اثر شرایط خصوصی در پروژه ها، چگونگی برخورد با اختلاف ها و داوری ها.

چه افرادی می توانند در این کارگاه آموزشی شرکت کنند؟ مدیران و کارشناسان حقوقی، مهندسان قراردادی، کارشناسان قراردادها، مدیران تدارکات و مهندسی، مدیران ارشد پروژه، مهندسان پروژه، سرپرستان کارگاه های عمرانی، مشاوران حقوقی، کارشناسان صنعتی و مدیران قراردادهای عمرانی. به دلیل اهمیت زیاد مواد شرایط عمومی پیمان، کلیه کارشناسان و مهندسان مرتبط با طرح های عمرانی باید این نشریه را مطالعه دقیق کنند و سطح آشنایی خود را با قوانین و مقررات ابلاغی از طرف مراجع ذیربط افزایش دهند تا در کار با مشکل مواجه نشوند و اطلاع دقیق از کلیه شرایط داشته باشند.

About parnak

مهندسین مشاور پرناک با بهره مندی از مهندسان مجرب و با تجربه عمران, معماری, مکانیک, برق و صنایع تمام فعالیت های لازم برای اجرا پروژه, از مرحله طراحی و مهندسی تا تدارکات و ساخت مقیاس واحدهای صنعتی و مسکونی (از پی تا کلید) را در محدوده استان البرز و تهران بر عهده می گیرد. همچنین تا به حال توانسته با ارائه خدمات و پروژه هایی در زمینه مدیریت پیمان (ساخت کارخانه, ساخت سوله , ساخت ویلا و ساخت ساختمان مسکونی ) و همچنین در زمینه معماری (طراحی ابنیه , طراحی داخلی , معماری منظر و بازسازی) نظر مشتریان عزیز را جلب نماید .

Check Also

عرف درصد مدیریت پیمان بازسازی

یکی از سوالات مهم کارفرمایان و در حقیقت یکی از اصلی ترین سوالات مربوط به حوزه مدیریت پیمان عرف درصد مدیریت پیمان بازسازی میباشد که در ابتدا قبل از شروع به کار پیمانکار بایستی این درصد در قرارداد فی مابین طرفین قرارداد به تایید و امضا برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
ما معمولاً در چند دقیقه پاسخ می دهیم